Czech English German Polish Russian

 

Supermoto Moravský Krumlov se vrátí v červenci, přihlašování jezdců začalo

 

Další ročník jedinečného městského závodu SUPERMOTARD je potvrzen, a to včetně data i místa konání. Jihomoravským Monte Carlem, jak se této unikátní motoristické události již léta přezdívá, se během třetího červencového víkendu 22. - 23. července 2023 stane stejně jako vloni město Moravský Krumlov.

 

Letošní závod organizátoři vypsali opět ve třech dílčích kategoriích – Supermoto S1, Supermoto S2 a čtyřkolky, přičemž přihlašování do všech tříd je možné již nyní, a to na oficiálních webových stránkách závodu: https://www.supermotard.cz/jezdci/prihlaska

 

„Jsme rádi, že se nám po loňském velmi vydařeném ročníku podařilo najít další podporu nejen u zastupitelů města Moravský Krumlov, ale také i u místních občanů. Vždyť jen díky nim zde můžeme závod odjet i v tomto roce.  Věřím, že si letošní závody užijeme naplno a že do Krumlova opět přilákáme špičku středoevropského supermota a především pak mnoho nadšených diváků.“ říká Tomáš Ševčík, hlavní organizátor závodu.

 

 

 

O jezdecké atraktivitě moravskokrumlovského závodu svědčí i vyjádření loňského vítěze královské kategorie Supermoto S1, Rakušana Rudolfa Bauera: "Moravský Krumlov je velice krásné město a místní trať je navíc velmi rychlá. Závodit zde je velká zábava, zvlášť před tolika diváky, kteří závodům během celého víkendu přihlíží. Tento okruh je navíc naprosto odlišný od ostatních tratí, kde závodím a na které jsem z běžného supermota zvyklý. Jede se přece přímo ve městě! Velice rád si tu zazávodím znovu." 

 

Druhý muž loňských závodů, Erik Provazník, k náročnosti tratě dodává: "V nejrychlejším úseku tratě na náměstí jsme dosahovali rychlosti až 155 km/h, přičemž následovalo prudké brždění až na 22 km/h do nájezdu na hliněný terén a následný skok. Také mě hodně bavila pasáž při výjezdu z náměstí, kdy se jelo po kostkách. Tam se totiž přesně ukazuje, kolik citu jezdec má. Kdo tam přidá moc plynu nebo moc zabrzdí, hned spadne. Musíte tam tedy projíždět s velkým respektem."

 

I letos organizátoři slibují technicky náročnou a pro diváky atraktivní trať vedoucí samým centrem města, na níž na jezdce bude čekat celá řada povrchů: od asfaltových částí, přes přejezdy zpomalovacích retardérů, kluzké dlažební kostky až po terénní pasáž se skokem na krumlovském náměstí.

 

Stojí také za připomenutí, že tato v českých podmínkách unikátní akce navázala loňským premiérovým ročníkem na velmi bohatou tradici moravskokrumlovského terénního a silničního motocyklového závodění. V období od padesátých do sedmdesátých let minulého století bylo město ležící na řece Rokytné dějištěm mnoha mistrovských závodů v motokrosu, na přírodním okruhu Na Slatinách pak soutěžily také silniční motocykly a po dvě sezony rovněž i formulové monoposty.

 

 

 

Supermoto Moravský Krumlov 2023 - infobox

Datum: 22. - 23. 7. 2023
Místo: Moravský Krumlov, okres Znojmo
WEB: https://supermotard.cz/
Facebook: https://www.facebook.com/supermoto.hrusovany

 

TZ Supermoto Moravský Krumlov, 9. 3. 2023

Autor: Vašek Volf, Tomáš Ševčík

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.