Czech English German Polish Russian

 

Do startu hrušovanského Supermota zbývá týden

 

To, co ve světě F1 znamená legendární městský okruh v Monte Carlu, jsou pro české a moravské fanoušky závodů supermotardů, motokár a čtyřkolek ulice jihomoravských Hrušovan nad Jevišovkou. Ty se již za necelý týden znovu promění v závodní trať a přivítají elitní republikové jezdce. 

 

Dvoudenní závodní event, který je jediným svého druhu v ČR, je stejně jako vloni vypsán v celkem čtyřech kategoriích. Jezdci tak mohou poměřit své síly ve třídách supermoto S1, supermoto S2, čtyřkolky a motokáry, přičemž přihlašování závodníků je stále možné prostřednictvím registračního formuláře na https://www.supermotard.cz.

 

Zatímco seznamy závodníků ještě nejsou definitivně uzavřeny, jedno je již předem jisté – úzké pasáže závodiště přímo centru třítisícového městečka divákům slibují napínavé souboje od začátku až do konce jedné z nejvýznamnějších motoristických událostí na Moravě. Závodní program začíná v sobotu 15. srpna od 10 hodin volnými tréninky, na které navážou od 13 hodin kvalifikace všech vypsaných tříd. První kolo závodních rozjížděk odstartuje o půl čtvrté. Nedělení den pak začne taktéž v deset dopoledne volnými tréninky, přičemž odpoledne bude patřit dvěma kolům ostrých závodních rozjížděk. Slavnostní vyhlášení vítězů je pak plánováno na 18. hodinu.

 

Během celého víkendu bude připraven i pestrý doprovodný program v podobě zábavních atrakcí nejen pro děti a adrenalinu chtiví návštěvníci nebudou ochuzeni ani o možnost zažít závodní trať na vlastní kůži během jízdy v safety-caru. Sobotní podvečer navíc přímo na hrušovanském náměstí zpestří zápasy MMA a K1 či koncert revivalové kapely Katapult a v deset večer se návštěvníci mohou těšit na další legendární afterparty v hrušovanském klubu Veset. Plánovaný line-up je skutečně našlapaný – za mixážní pult se postaví brněnské DJské duo Beatchasers, známý znojemský DJ Izzy Cooper, DJ Marcell a řada dalších.

 

Cena vstupného činí na jeden den 500,- Kč, na celý víkend pak 800,- Kč. Děti do 130 cm výšky mají vstup na akci zcela zdarma. Opět je připravena také nabídka VIP vstupenek s občerstvením a dalšími výhodami, přičemž za jednodenní lístek zájemci zaplatí 1 200,- Kč a za víkendový VIP tiket 2 000,- Kč

 

Za novodobou tradicí hrušovanského městského závodění stojí podnikatel a taktéž bývalý závodník Tomáš Ševčík. Právě on se před více než deseti lety rozhodl znovu navázat na známé motokárové závody, které se v ulicích města Hrušovany konaly již před několika desítkami let, a navíc je obohatit ještě o třídy supermotardů a čtyřkolek. A právě díky Tomášovi a práci jeho týmu se z těchto původně lokálních závodů stala skvělá motoristická show, na kterou se sjíždějí tisíce fanoušků a desítky závodníků nejen z Česka, ale i ze zahraničí.

 

Připomeňte si loňský ročník jedinečných městských závodů prostřednictvím povedeného aftermovie z dílny televize Sport5: https://www.youtube.com/watch?v=R5WE2IZeBG8

 

Oficiální FB událost závodu: https://www.facebook.com/events/545825832731005/

Přihlašování jezdců: https://supermotard.cz/prihlaska/

Oficiální FB událost afterparty: https://www.facebook.com/events/257032452250695/

Oficiální web závodu: http://www.supermotard.cz

 

Autor: Vašek Volf

09. 08. 2020

Sorry, this website uses features that your browser doesn’t support. Upgrade to a newer version of Firefox, Chrome, Safari, or Edge and you’ll be all set.